ЏинЏира Алба Спреј е медицинска козметика, која ја има во паковање од 100 мл. Содржи активна состојка цинк оксид, хидратанти и емолиенти.

ЏинЏира Алба Спреј е наменета за смирување на кожни иритации и воспаленија кај потпарување на возрасни, при чешање од алергии и убоди од инсекти, природна UV заштита и лечење на сончеви изгореници, кај површински повреди и изгореници, кај декубитус, акни и розацеа.

ЏинЏира Алба Спреј има противвоспалителен, смирувачки, против чешање и антисебореен ефект. Активната состојка на ЏинЏира Алба Спреј Цинк оксидот создава заштитен филм, кој што ја штити кожата од инфекции, воспаление и ултравиолетови зраци. Хидратантите и емолиентите од своја страна ја имитираат природната водено-липидна бариера, така што ја омекнуваат и ја навлажнуваат кожата и ја подобруваат нејзината еластичност. Тие взаемно се надополнуваат и го зголемуваат ефектот на цинк оксидот.

ЏинЏира Алба Спреј се користи кај деца и возрасни до 6 пати дневно.

ЏинЏира Алба Спреј е произведен во вискотехнолошка фармацевтска форма – специјално дерматолошко млеко во форма на спреј. Активната состојка – цинк оксидот е традиционално дерматолошко средство, одобрено за употреба од Европската унија и од Американската Агенција за лекови и храна.

ЏинЏира Алба Спреј има научно и клинички докажан ефект. Хипоалергичен е и не содржи парабени, бои, конзерванси, ароматизери и парабени. Удобен е за употреба, не валка, не ја суши кожата и не ги запушува порите. Погоден е за возрасни и деца. Нема несакани ефекти. Безбеден е при подолга употреба.

ЏинЏира Алба Спреј 100ml
Абонирайте се
Уведоми ме за
guest

0 Коментарa
Вградени отзиви
Вижте всички коментари